s_slide_1
s_slide_2
sokolnice_slide_n1
s_slide_3
sokolnice_slide_n4
sokolnice_slide_n5
1 2 3 4 5 6
priroda 100

NOVÉ BYDLENÍ

V SOKOLNICÍCH

priroda 100

BLÍZKO PŘÍRODĚ

A NEDALEKO MĚSTA

dostupnost 100

3 KM JIHOVÝCHODNĚ

OD BRNA - TUŘAN

rodina 100

IDEÁLNÍ BYDLENÍ PRO

RODINY S DĚTMI

 

 

Malebná obec s městem za zády

Sokolnice se nachází v Jihomoravském kraji přibližně 3 km jihovýchodně od městské části Brno-Tuřany.

Lokalita je atraktivní zejména svojí polohou. Cesta do centra Brna trvá automobilem pouhých 20 minut.

Obec je obklopena přírodou. Sokolnicemi protéká říčka Dunávka a na okraji obce je vodní nádrž Balaton. Těsně nad čtvrtí rodinných domů, která v rámci developerského projektu vznikne, je rozlehlý bývalý vojenský areál. Je v něm vybudovaný park s výsadbou různorodých stromů, travnaté hřiště, sjezdovka pro sáňkaře a začínající malé lyžaře a dostatek prostoru pro jiné volnočasové vyžití. 

 

Občanská vybavenost

Občanská vybavenost obce je na velmi dobré úrovni. V obci se nachází mateřská a základní škola (v souvislosti s výstavbou projektu je připravována přístavba ZŠ i dalších dvou tříd MŠ), zdravotní středisko, pivovar, lékárna, kosmetika, kadeřnictví, knihovna, pošta, restaurace, smíšené zboží, domov pro seniory, sportovní hřiště, obecní policie...

V Sokolnicích je zastávka MHD (spoje do Brna jezdí cca po 0,5 hod.) a na okraji obce v části Sokolnice-Telnice se nachází vlaková zastávka. Lokalita potěší milovníky cyklistiky. V r. 2020 byla dokončena stavba cyklostezky Sokolnice-Kobylnice a Sokolnice-Telnice.

 

Spolky a družení

Rodiče ocení komunitní centrum Lípa, které nabízí velké množství volnočasových, zájmových a vzdělávací aktivit a poradenské služby.

V obci jsou také dobrovolní hasiči, myslivci, rybáři, včelaři a TJ Sokol. Pořádáno je ročně několik kulturních akcí, např. Janské krojované hody, Babské hody a Šibřinky.

Žije zde přibližně 2 300 obyvatel. 

 

Napsáno o Sokolnicích: 

Rozhovor o výstavbě v Sokolnicích se starostou obce

 

lokalita_s1
lokalita_s2
lokalita_s3
lokalita_s4
1 2 3 4